Przedpokój jest najczęściej centralną częścią każdego mieszkania. Prowadzą do niego drzwi wejściowe z klatki schodowej lub przedsionka. W przedpokoju znajdują się również drzwi do pozostałych pomieszczeń w mieszkaniu: pokojów, kuchni, łazienki, piwnicy oraz klatki schodowej. To właśnie tutaj krzyżują się wszystkie szlaki komunikacyjne, dlatego przedpokój powinien być wystarczająco obszerny i wygodny. Oczywiście pozostawienie tego pomieszczenia nie zagospodarowanym nie jest rozsądne. Dlatego warto zainwestować w trwałe i funkcjonalne meble do przedpokoju na wymiar.

W jakim kolorze meble do przedpokoju – białe zawsze na topie

Jedno z pytań pojawiających się przy zakupie mebli do przedpokoju, będzie dotyczyło koloru, w jakim powinny one być. Zamawiając meble do przedpokoju na wymiar, trzeba pamiętać że możemy zdecydować nie tylko ich wyglądzie i wielkości, ale również kolorze. Jeśli mieszkanie urządzone jest w stylu nowoczesnym, to meble w kolorze białym zawsze są dobrą decyzją. Kolory jasne dobrze rozświetlają wnętrza, czynią je bardziej przestronnymi, są również wygodne w użytkowaniu. Czy trzeba obawiać się tego, że białe meble do przedpokoju na buty będą się szybko brudzić? Oczywiście takie ryzyko występuje, bez względu na wybrany kolor. Mamy jednak dobrą wiadomość. Zamawiając solidnie wykonane meble do przedpokoju na wymiar gotowe, zostaną one wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów. Najczęściej jest to bardzo gruba płyta meblowa w okleinie melaminowej. Laminat o błyszczącej i gładkiej powierzchni bardzo dobrze nadaje się do czyszczenia, bez potrzeby stosowania silnych środków aktywnych powierzchniowo.

Meble do przedpokoju – na wymiar gotowe, czy zamówione u stolarza?

Kolejne pytanie dotyczy tego, u kogo zamówić meble do przedpokoju na wysoki połysk. Są dwie opcje. Pierwsza z nich to skorzystanie z ofert firm specjalizujących się w produkcji tego typu wyposażenia. Dysponują one zazwyczaj nowoczesnymi i mocno rozbudowanymi liniami technologicznymi, pozwalającymi na szybką realizację każdego zamówienia, również z możliwością wprowadzenia zmian do wymiarów. Druga opcja to pomoc lokalnego stolarza, któremu można zlecić zaprojektowanie i wykonanie takich mebli. Co jest korzystniejsze dla klienta z punktu ekonomicznego? Większe firmy, zajmujące się produkcją mebli do przedpokoju na dużą skalę, przygotowane są logistycznie do takiej pracy. Pozwala im to ograniczać koszta produkcji, przy zapewnieniu wysokiej jakości produktu. Małe zakłady stolarskie działające na zasadach manufaktur, mają wyższe koszta produkcji, co odbija się na wyższej cenie, którą zapłacimy za zamówione u nich meble do przedpokoju na zamówienie. Wybór oczywiście należy do klienta i powinien być podyktowany m.in. wielkością dostępnego budżetu.

Jak montuje się meble do przedpokoju od producenta?

Zamówione przez klienta meble do przedpokoju nowoczesne, zostaną dostarczone pod wskazany adres w uzgodnionym terminie. Dostawa realizowana jest za pośrednictwem firm kurierskich. W jakiej postaci docierają do klienta meble? Meble występują w częściach, do samodzielnego montażu. Wszystkie elementy zostają starannie zapakowane w kartonowe opakowania, a wolne przestrzenie wypełnione styropianem, chroniącym przed wstrząsami. Zależnie od wielkości i ilości zakupionych elementów, meble do przedpokoju na zamówienie spakowane są do jednej lub większej liczby paczek.

Czy meble do przedpokoju białe są trudne w montażu?

Samodzielne składanie mebli do przedpokoju nie jest niczym skomplikowanym. Nie wymaga również specjalistycznej wiedzy i narzędzi. Wszystko co koniczne do ich złożenia, znajduje się w komplecie od producenta. Poszczególne elementy mają już fabrycznie nawiercone otwory montażowe. Umieszcza się w nich drewniane kołki oraz konfirmaty. Jest to specjalny rodzaj metalowych śrub, przeznaczonych do montażu mebli. Aby jeszcze bardziej ułatwić klientom montaż, wszystkie meble do przedpokoju na buty zawierają szczegółową instrukcję. Przedstawia ona krok po kroku, w jakiej kolejności należy wykonać montaż mebli.

Składamy meble do przedpokoju na wymiar – potrzebne narzędzia

Podczas prac przy montażu mebli do przedpokoju, potrzebne nam będą pewne narzędzia.

  • młotek – będzie służyć do wbijania drewnianych kołków w otwory oraz mocowaniu pleców szafek przy pomocy gwoździ,
  • śrubokręt – krzyżakowy i płaski – konieczny do dokręcania śrub montażowych,
  • wkrętarka – przy większej liczbie mebli do złożenia, zastąpi nam śrubokręty, znacznie ułatwiając i przyspieszając wykonanie pracy.

Aby móc jeszcze szybciej i wygodnie zmontować w całość meble do przedpokoju na wysoki połysk, warto zapewnić sobie pomoc drugiej osoby. Będzie ona szczególnie przydatna podczas przenoszenia większych mebli i ich mocowania do ściany. Przed przystąpieniem do składania mebli do przedpokoju, dobrze jest przygotować miejsce do pracy. Odpowiednia będzie duża powierzchnia podłogi, na której ułożymy koc lub wykładzinę. Uczyni to naszą pracę wygodniejszą i pozwoli ochronić meble i podłogę przed zarysowaniem.

Dodaj komentarz