W01 WZÓR

AW01 ALUMINIUM

CHW01 CHROM

SW01 SATYNA

ZW01 STARE ZŁOTO

CZW01 CZARNY

W02 WZÓR

AW02 ALUMINIUM

CHW02 CHROM

SW02 SATYNA

W03 WZÓR

AW03 ALUMINIUM

CHW03 CHROM

SW03 SATYNA

ZW03 STARE ZŁOTO

CZW03 CZARNY

Haki do ubrań wykorzystywane w Górnej Półce

Haki do ubrań wykorzystywane do wieszaków produkowanych w naszej stolarni Górna Półka to szeroki wybór zarówno kształtów, kolorów, jak i materiałów, z których zostały wykonane. Mamy między innymi wersje podwójne, potrójne, nowoczesne, klasyczne, o linii łagodnej, proste, a także nieoczywiste — nowoczesne, w kilkunastu wersjach kolorystycznych — metalicznych oraz matowych. Jeśli chodzi o materiał wykonania – metalowe lub drewniane – opcjonalnie wskazane przy każdym meblu jednostkowym, do spersonalizowania w określonym zakresie.

Używane u nas haki do ubrań dopasowywane w autorski sposób do kolekcji mebli robionych i projektowanych u nas wymagają przymocowania do konstrukcji całego wieszaka. Aby były one jednak stabilne i dobrze pełniły swoją funkcję nawet przy intensywnym użytkowaniu, powinny być przymocowane do konstrukcji mebla, dokładnie według zaleceń wskazanych w instrukcji jego montażu. A więc, jeśli przewiduje ona zastosowanie dwóch mocowań, każde z nich należy wykorzystać. W przeciwnym wypadku, haki do ubrań mogą nie udźwignąć zawieszonej na nich garderoby i nie będzie to wadą produktu.

Haki ozdobne upiększają wieszaki i wieszaczki

Haki ozdobne zgodnie z samą nazwą służą do wydobycia piękna z mebla, na którym zostaną zastosowane, ale też są estetyczne same w sobie. Mogą być klasyczne, ale też nowoczesne, w różnych wersjach kolorystycznych. Obecnie najpopularniejsze wersje to na przykład: chrom, satyna, aluminium, stare złoto, czy czarny. Jeśli haki ozdobne będą drewniane, tu ich wybarwienie będzie raczej związane i tożsame z kolorami dostępnych elementów konstrukcyjnych całego wieszaka lub wieszaczka niż metaliczne.

Haki ozdobne, podobnie jak elementy meblowe, mogą odznaczać się i kształtować określony design, przy czym ich piękno wcale nie musi oznaczać dużego nasycenia ozdobników. Może wyrażać się jedynie w prostocie formy, wielkości i wybarwieniu. Klasyczne będą zaokrąglone, o łagodnej linii najczęściej idącej ku górze lub w poziomie (w kształcie kołeczków zakończonych kulką), nowoczesne o formie ostrzejszej, niebanalnej, często też od razu zespolonej z całym wieszakiem, bez konieczności odrębnego montażu.

Wieszaki do przedpokoju muszą mieć haczyki na ubrania

Wieszaki do przedpokoju, choć mogą być naprawdę bardzo różne, to nie da się wyobrazić sobie ani jednego z nich, bez chociaż najskromniejszego wieszaczka, niezależnie czy będzie to klasyczny haczyk, czy też kołeczek, na którym można zawiesić dowolny element garderoby.

Każdy z dostępnych w naszej bogatej autorskiej propozycji wieszaków do przedpokoju, które sprawdzą się też w garderobie lub szatni, zawiera kilka miejsc, na których można zawiesić kurtki, bluzy, płaszcze, czy futra, a także szaliki, kapelusze, czapki, klucze, a nawet torebkę, czy choćby smycz ukochanego pupila.

Wieszaki do przedpokoju marki Górna Półka, jak przystało na meble personalizowane, można modelować także pod względem właśnie zaopatrzenia w ilość miejsc do zawieszenia ubrań, czy innych akcesoriów, nie wyłączając kluczy.

Wybierając dany egzemplarz z bogatej oferty, warto kierować się oprócz kwestii związanych z dopasowaniem jego wymiarów do powierzchni, którą dysponujemy, także względami użytkowymi i zadbać o to, by (jeśli pozwala na to miejsce) każdy z domowników mógł mieć co najmniej jeden własny haczyk do odwieszania ubrań, umieszczony na optymalnej dla niego wysokości, żeby móc samodzielnie z wieszaka korzystać. Nasze personalizowane wieszaki do przedpokoju mają optymalnie dopasowaną liczbę i rozmiar haków do konkretnego modelu mebla, dzięki temu korzystanie z niego jest łatwe, wygodne i bezpieczne.

Haczyki do przedpokoju, jak dobrać?

Haczyki do przedpokoju w meblach do personalizacji są zazwyczaj elementem, który można dobierać do indywidualnych upodobań estetycznych lub potrzeb, w ramach dopasowywania do konkretnych wymagań architektonicznych, designerskich i użytkowych określonego mebla. Dobór haczyków do przedpokoju należy rozpatrywać pod względem kilku kwestii.

Oprócz solidności i maksymalnego udźwigu haczyka do przedpokoju kluczowe będzie też sprawdzenie łatwości zawieszania na niego poszczególnych elementów garderoby oraz to, czy, i jak łatwo z tego haczyka ubranie zdjąć, by nie uszkodzić przy tym kurtki, płaszcza, czy futra. Ważne będzie też uwzględnienie, kto z haczyków do przedpokoju będzie korzystał, a więc czy na przykład nawet mniejsze dzieci lub osoby starsze poradzą sobie z haczykami same.

Dopiero potem, zwłaszcza jeśli wiadomo, że z wieszaka będzie codziennie intensywnie korzystać w warunkach domowych cala rodzina lub na przykład klienci, czy interesanci, jeśli wieszak znajdzie się w przestrzeni publicznej, liczą się kwestie czysto estetyczne. Co nie znaczy oczywiście, że haczyki do ubrań zamontowane w wieszaku mają być przypadkowe lub wyglądać nieestetyczne w połączeniu z konstrukcją całego mebla.

Haczyki do ubrań, jakie powinny być?

Haczyki do ubrań powinny być przede wszystkim solidne, aby sprostały zadaniu utrzymania ciężaru zawieszanej na nich garderoby, niezależnie, czy będzie to bluza sportowa, czy płaszcz, a nawet ciężkie długie zimowe futro. Choć na futro trudno byłoby zawiesić kolejne, to w przypadku kurtek umieszczanie na jednym haczyku do ubrań jest wręcz nagminne, zatem i taką sytuację trzeba tu przewidzieć.

Może być tak, że zdecydujemy się na większy wieszak do przedpokoju, ze względów czysto estetycznych, który automatycznie będzie wyposażony w większą liczbę haczyków do ubrań, niż tak naprawdę potrzebujemy na co dzień. Wtedy jako pierwsze kryterium wyboru konkretnej opcji można uznać to, jak haczyki do ubrań same w sobie wyglądają, potem dopiero zwrócić uwagę na kwestie czysto użytkowe, wymienione wcześniej, a więc bezpieczny udźwig, konkretną konstrukcję wpływającą na komfort użytkowania, czy umiejscowienie go na optymalnej do wzrostu użytkownika wysokości.

Najlepiej, jednak kiedy haczyki do ubrań, tak jak te dostępne w ciągle rozszerzanej ofercie mebli personalizowanych na wymiar z oferty Górnej Półki, będą uniwersalne, a więc piękne, bezpieczne i wygodne do intensywnego używania, wiele razy w ciągu dnia, na co dzień przez dorosłych lub dzieci zarazem.