Większości z nas zależy, aby kupione meble służyły jak najdłużej, nie nosząc widocznych śladów użytkowania. Czy jest to możliwe? Przy zachowaniu właściwej konserwacji i pielęgnacji mebli jak najbardziej tak. Meble do przedpokoju poddawane są szczególnie intensywnej eksploatacji, a dodatkowo używamy ich w bardzo trudnych warunkach. Mimo wszystko warto o nie dbać, a na pewno odwdzięczą nam się pięknym wyglądem, trwałością i niezawodnością przez bardzo długi czas.

Jak czyścić z zewnątrz siedzisko z półką na buty?

Materiały, z których wykonane zostało siedzisko możemy podzielić na dwie grupy: twarde i miękkie. Korpus mebla produkowany jest z dedykowanych płyt meblowych, ale również drewna impregnowanego przed wilgocią. Czyszczenie tych materiałów polega na usuwaniu zabrudzeń przy pomocy lekko wilgotnej szmatki, płukanej w letniej wodzie z detergentem. W taki sposób można usunąć kurz, resztki błota i tłuste plamy. Jeśli nasz skrzynia z siedziskiem do przedpokoju jest tapicerowana materiałem innym niż ekoskóra, to do jego czyszczenia należy użyć dedykowanych preparatów do prania tapicerki. Sposób ich użycia znajduje się na etykiecie na opakowaniu. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są natomiast szafki na buty, których siedzisko ma zdejmowany pokrowiec. Pozwala to na jego łatwe ściągnięcie i wypranie w pralce. Program, na którym należy prać pokrowiec siedziska będzie znajdować się na etykiecie z opakowaniem produktu. Jeśli takich informacji nie znajdziemy, najbezpieczniej prać pokrowiec na programie delikatnym, do 30 stopni Celsjusza i bez wybielaczy.

Siedzisko z szafką na buty brudzi się również od środka

Przechowując w szafce obuwie, nie sposób uniknąć jej zabrudzenia od wewnątrz. Najczęstszą przyczyną zanieczyszczenia środka szafki będzie kurz, błoto, piasek i żwir obecny na podeszwie obuwia. Usuwanie tych zanieczyszczeń jest stosunkowo proste, pod warunkiem że są w zupełności suche. Najwygodniej i najszybciej użyć do tego celu odkurzacz z wąską końcówką lub końcówką szczotkową, która pozwoli uniknąć zarysowań powierzchni.

Co zrobić, aby siedzisko z szafką na buty do przedpokoju brudziło się wolniej?

Jest kilka prostych trików, które sprawią że meble w przedpokoju będą brudzić się wolniej niż do tej pory. Warto z nich skorzystać, dzięki czemu zaoszczędzimy na dodatkowej pracy, a i meble zyskują na wyglądzie.

  • Wycieraczka przed drzwiami – zanim wejdziemy do domu w butach, warto wyczyścić ich podeszwy na wycieraczce. Zatrzyma ona większość zanieczyszczeń obecnych na podeszwie – kurzu, kamieni, piasku i wilgoci.
  • Nie siadaj w mokrym ubraniu na siedzisku – tapicerowane siedzisko z półką na buty, najszybciej brudzi się od mokrych ubrań, szczególnie pokrytych błotem. Jeśli wiesz że twoje spodnie są brudne i nie jest to konieczne, nie siadaj na siedzisku. Kiedy jednak musisz to zrobić, warto położyć na poduszce cokolwiek, co zabezpieczy przed zabrudzeniem. Może to być gazeta, foliowa torba, koszulka lub cokolwiek innego, co mamy pod ręką.

Tresuj zwierzęta – siedzisko z szafka na buty ma szansę stać się ulubionym miejscem twojego kota lub psa. Będzie dobrze, jeśli jest to siedzisko twarde. Gorzej, jeśli jest to miękka, tapicerowana poduszka. Może ona nasiąknąć nieprzyjemnym zapachem zwierzęcia, a dodatkowo zostać zniszczona przez jego ostre pazury.

zostaw komentarz

Your email address will not be published.