Przedpokój w wielu domach i mieszkaniach jest pomieszczeniem odpowiedzialnym za komunikację między kuchnią, salonem, sypialnią, łazienką i pokojem dzieci. Do przedpokoju najczęściej wchodzi się w prost z przedsionka, sieni lub korytarza. Jest zatem miejscem, w którym domownicy   i goście zdejmują z siebie odzież wierzchnią i obuwie. Zagospodarowanie tych wszystkich ubrań nie jest takie proste. Ciężkie płaszcze, puchowe kurtki, a do tego kilka par butów. Cała ta odzież powinna mieć swoje miejsce, tak aby móc utrzymać ład i porządek w mieszkaniu. Właśnie w tym celu kupuje się trwałe i funkcjonalne meble do przedpokoju. Co wchodzi w ich skład i jak powinny być wykonane, aby zapewniały duży komfort użytkowania?

Zamykana półka na buty wraz z praktycznym siedziskiem

Zacznijmy od tego, co dzieje się z obuwiem pozostawiony na podłodze w przedpokoju. Jedna czy dwie pary nikogo nie kują w oczy. Jeśli jednak jest ich więcej, nie będzie to zbyt estetycznym widokiem. Pomijając bałagan, dochodzą również względy higieniczne i praktyczne. Buty zabierają dużo miejsca, mogą mieć nieprzyjemny zapach, a brud obecny na podeszwach jest zagrożeniem dla zdrowia. Czy nie lepiej umieścić je w półce na buty? Może ona mieć różną wielkość, dostosowaną do potrzeb każdej rodziny. Półka na buty może być wisząca na ścianie lub stojąca na podłodze. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest półka i siedzisko do przedpokoju w jednym. Jest to mebel łączący w sobie dwie ważne cechy – dużą pojemność oraz wygodę i bezpieczeństwo ubierania butów w pozycji siedzącej.

Jak zbudowane jest siedzisko do przedpokoju?

Konstrukcja siedziska do przedpokoju jest prosta, a przez to trwała i niezawodna. Projektantom tego mebla przyświecał jeden cel – zapewnić jak najwięcej przestrzeni na obuwie, a od góry przykryć skrzynię wygodnym siedziskiem – ławką. Zależnie od swoich potrzeb oraz wystroju mieszkania, półka na buty może być zakupiona z siedziskiem miękkim – tapicerowanym lub twardym. Do produkcji tego typu mebli wykorzystuje się najbardziej wytrzymałe materiały – płyty w okleinie drewnopodobnej lub laminowane, dostępne w najmodniejszych kolorach. Wiele uwagi poświęca się również okuciom. Meble do przedpokoju są często użytkowane, dlatego zawiasy i uchwyty muszą być odporne na trudne warunki pracy. Ciekawą propozycją dla wymagających klientów jest kolekcja mebli wieszanych na ścianie. Rozwiązanie to pozwala odseparować je od podłogi, ułatwiając np. sprzątanie przedpokoju. Meble stojące są natomiast wyposażone w plastikowe nóżki – podkładki, co zapewnia meblom ochronę przed wilgocią, która może znajdować się na podłodze.

Dodaj komentarz