Przedpokój to często niedoceniane pomieszczenie w mieszkaniu. Bezpośrednio do niego wchodzimy przekraczając próg swojego mieszkania. Czym charakteryzuje się wygodny i funkcjonalny przedpokój? Przede wszystkim powinno być w nim miejsce, w którym możemy się ubrać i rozebrać z odzieży wierzchniej. Do tego właśnie służą wieszaki w przedpokoju.

Dowiedz się jak wybrać dobre wieszaki do przedpokoju z lustrem

  • Wysokość wieszaków – jeśli twoje wieszaki mają obsługiwać wszystkie rodzaje odzieży wierzchniej, w tym również damskie płaszcze i kurtki, muszą być odpowiednio wysokie. Optymalna wysokość dla takich wieszaków to ok. 170 do 180 cm. Są dwie możliwości aby ją uzyskać. Jeżeli kupujesz gotowe wieszaki do przedpokoju z lustrem, to taki mebel będzie już posiadać właściwy rozmiar. W przypadku kiedy wybrałeś wieszak do samodzielnego montażu na ścianie, musisz tę wysokość samodzielnie wymierzyć.
  • Liczba haczyków – to kolejna istotna rzecz, na którą powinieneś zwrócić uwagę kupując wieszaki z półką do przedpokoju. Im większą szerokość ma wieszak do przedpokoju, tym większa liczba haczyków się na nim zmieści. Kiedy ma to największe znaczenie? Wtedy, kiedy dysponujemy szeroką ścianą, na której zmieścimy duży wieszak. Dodatkowo, jeśli w naszym domu mieszka więcej osób, to duża liczba haczyków na wieszaku jest nie do przecenienia.
  • Wieszaki z półką na buty – wieszaki na ubrania wierzchnie mogą występować jako autonomiczne elementy wyposażenia wnętrza lub być zintegrowane z dodatkowymi meblami. Jednymi z takich są półki na buty. Kiedy już dysponujemy miejscem na kurtki i płaszcze, pozostaje jeszcze zagospodarowanie obuwia. Można go układać w rządku pod ścianą, ale wygodniej, ładniej i bezpieczniej jest schować je w półce. Półka na buty może być zamykana na drzwiczki lub składać się z poziomych przegródek, na których będziemy układać obuwie. Wieszaki z szafką do przedpokoju dostępne są w wielu wariantach i zawsze posiadają bardzo wytrzymałe metalowe okucia i wygodne uchwyty.
  • Półka na czapki i rękawiczki – zimą wiele osób ma problem z tym, gdzie przechować rękawiczki, czapki i szaliki. Często te akcesoria są w bezładzie rozrzucone po całym mieszkaniu, wprowadzając do niego dodatkowy bałagan i chaos. Czy nie lepiej będzie, kiedy wszystkie z nich będą mieć swoje stałe miejsce? Tym miejscem może być półka. Kupując gotowe wieszaki z półką do przedpokoju, nie musimy o nic więcej się martwić. Jest ona umieszczona na wysokości ok 180 cm, zapewniając dużą, płaską powierzchnię, na której można umieścić wszystkie akcesoria.
  • Bezpieczne w użytkowaniu wieszaki z siedziskiem do przedpokoju – trudno sobie wyobrazić bardziej niewygodną i nieprzyjemną rzecz, jak ubieranie butów na stojąco. Niestety wiele osób tak robi w swoich domach. Świadomie lub nieświadomie narażają się na poważne urazy i kontuzje, spowodowane upadkiem. Jak temu zapobiec? W bardzo prosty sposób, kupując wieszaki z siedziskiem do przedpokoju. Standardowa szerokość takiej szafki to 60 cm. Gwarantuje nam to dużą i wygodną powierzchnię do siedzenia. Szafka może być ustawiana w dowolnym miejscu. Jej przenoszenie nie sprawia żadnych problemów, a plastikowe stopki umieszczone od spodu, zapewniają odpowiednią ochronę przed wilgocią i wodą.

zostaw komentarz

Your email address will not be published.