×

Meble w mieszkaniu narażone są na stopniowe zużycie. Zależnie od intensywności eksploatacji i solidności wykonania, mogą nam służyć przez krótszy lub dłuższy czas. Musimy jednak wiedzieć że również i my mamy pewne możliwości, aby zwiększyć ich trwałość. Jak tego dokonać? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, na przykładzie ławeczki z szafką na buty.

Mebel do przechowywania obuwia i siedzenia

Właśnie w taki sposób możemy zdefiniować ławeczkę. Ławka z półką na buty występuje w niemal każdy domu. Spełnia w nim dwie funkcje.

 1. Miejsce do siedzenia – ubieranie i zdejmowanie obuwia jest znacznie łatwiejsze w pozycji siedzące. Minimalizujemy wówczas ryzyko upadku, skręcenia kostki czy innych wypadków. Ławeczka z półką na buty doceniana również jest przez rodziców. To na niej mogą usiąść dzieci i cierpliwie czekać, aż mama lub tata zasznuruje im buty. Dla rodziców jest to o tyle wygodniejsze, że nie muszą stresować się ryzykiem upadku swojego dziecka lub nagłą utratą równowagi.
 2. Miejsce na buty – dorosły człowiek posiada przeciętnie 3 do 4 par obuwia. Są również osoby, które mają ich zdecydowanie więcej. Jeżeli i ty do nich należysz, musisz sobie zdawać sprawę z konieczności ich umiejętnego przechowywania. Obuwie schowane w szafkach zużywa się znacznie wolniej.

Jak ławka z siedziskiem do przedpokoju chroni twoje buty?

Znajdująca się w tym meblu półka przeznaczona jest do przechowywania obuwia.

 • zabezpiecza buty przed zakurzeniem,
 • chroni obuwie przed promieniami UV,
 • nie dopuszcza do pogryzienia butów przez psa lub kota,
 • nie daje dzieciom szansy zabawy obuwiem,
 • minimalizuje ryzyko ich przypadkowego zdeptania.

Wszystkie powyższe fakty przemawiają za tym, aby buty były przechowywane w szafce. Pytanie teraz jak o nią dbać?

Ławeczka z półką na buty – jak czyścić siedzisko

Zabrudzone tapicerowane siedzisko należy wyprać. Można to robić ręcznie, jeśli obicie nie jest zdejmowane. W wielu przypadkach natomiast ławka z szafką na buty i siedziskiem ma ściągane obicie. Wówczas można je włożyć do pralki i wyprać zgodnie z instrukcją producenta. Następnie po wysuszeniu wystarczy ją ponownie założyć.

Elementy drewniane i drewnopodobne

Są one zabezpieczone specjalną okleiną, odporną na działanie wody. Można je zatem czyścić wilgotną szmatką. Jeżeli ławka z siedziskiem do przedpokoju jest wykonana z drewna, które zostało dobrze zaimpregnowane lub lakierowane, nie ma potrzeby dalszego pielęgnowania powłoki. Jednak w przypadku zauważenia uszkodzeń na niej, mebel należy poddać gruntownej renowacji. Wszystko po to, aby nie dopuścić do tego żeby woda zaczęła penetrować drewno, prowadząc do jego odkształcenia.

Okucia i zawiasy

Zasadniczo każda ławka z półką na buty wyposażona w drzwiczki, posiada stalowe zawiasy. Nie wymagają one dalszej regulacji i konserwacji, pod warunkiem należytego użytkowania mebla. Jeśli jednak będziemy do wnętrza szafki wkładać mocno zanieczyszczone buty, pomiędzy stalowe elementy może dostawać się kurz i ziarenka piasku. Prowadzi to do zacierania elementów. By zawiasy w dalszym ciągu pracowały lekko i płynnie, trzeba je oczyścić, a następnie nasmarować przy pomocy maszynowego smaru.

Przedpokój to często niedoceniane pomieszczenie w mieszkaniu. Bezpośrednio do niego wchodzimy przekraczając próg swojego mieszkania. Czym charakteryzuje się wygodny i funkcjonalny przedpokój? Przede wszystkim powinno być w nim miejsce, w którym możemy się ubrać i rozebrać z odzieży wierzchniej. Do tego właśnie służą wieszaki w przedpokoju.

Dowiedz się jak wybrać dobre wieszaki do przedpokoju z lustrem

 • Wysokość wieszaków – jeśli twoje wieszaki mają obsługiwać wszystkie rodzaje odzieży wierzchniej, w tym również damskie płaszcze i kurtki, muszą być odpowiednio wysokie. Optymalna wysokość dla takich wieszaków to ok. 170 do 180 cm. Są dwie możliwości aby ją uzyskać. Jeżeli kupujesz gotowe wieszaki do przedpokoju z lustrem, to taki mebel będzie już posiadać właściwy rozmiar. W przypadku kiedy wybrałeś wieszak do samodzielnego montażu na ścianie, musisz tę wysokość samodzielnie wymierzyć.
 • Liczba haczyków – to kolejna istotna rzecz, na którą powinieneś zwrócić uwagę kupując wieszaki z półką do przedpokoju. Im większą szerokość ma wieszak do przedpokoju, tym większa liczba haczyków się na nim zmieści. Kiedy ma to największe znaczenie? Wtedy, kiedy dysponujemy szeroką ścianą, na której zmieścimy duży wieszak. Dodatkowo, jeśli w naszym domu mieszka więcej osób, to duża liczba haczyków na wieszaku jest nie do przecenienia.
 • Wieszaki z półką na buty – wieszaki na ubrania wierzchnie mogą występować jako autonomiczne elementy wyposażenia wnętrza lub być zintegrowane z dodatkowymi meblami. Jednymi z takich są półki na buty. Kiedy już dysponujemy miejscem na kurtki i płaszcze, pozostaje jeszcze zagospodarowanie obuwia. Można go układać w rządku pod ścianą, ale wygodniej, ładniej i bezpieczniej jest schować je w półce. Półka na buty może być zamykana na drzwiczki lub składać się z poziomych przegródek, na których będziemy układać obuwie. Wieszaki z szafką do przedpokoju dostępne są w wielu wariantach i zawsze posiadają bardzo wytrzymałe metalowe okucia i wygodne uchwyty.
 • Półka na czapki i rękawiczki – zimą wiele osób ma problem z tym, gdzie przechować rękawiczki, czapki i szaliki. Często te akcesoria są w bezładzie rozrzucone po całym mieszkaniu, wprowadzając do niego dodatkowy bałagan i chaos. Czy nie lepiej będzie, kiedy wszystkie z nich będą mieć swoje stałe miejsce? Tym miejscem może być półka. Kupując gotowe wieszaki z półką do przedpokoju, nie musimy o nic więcej się martwić. Jest ona umieszczona na wysokości ok 180 cm, zapewniając dużą, płaską powierzchnię, na której można umieścić wszystkie akcesoria.
 • Bezpieczne w użytkowaniu wieszaki z siedziskiem do przedpokoju – trudno sobie wyobrazić bardziej niewygodną i nieprzyjemną rzecz, jak ubieranie butów na stojąco. Niestety wiele osób tak robi w swoich domach. Świadomie lub nieświadomie narażają się na poważne urazy i kontuzje, spowodowane upadkiem. Jak temu zapobiec? W bardzo prosty sposób, kupując wieszaki z siedziskiem do przedpokoju. Standardowa szerokość takiej szafki to 60 cm. Gwarantuje nam to dużą i wygodną powierzchnię do siedzenia. Szafka może być ustawiana w dowolnym miejscu. Jej przenoszenie nie sprawia żadnych problemów, a plastikowe stopki umieszczone od spodu, zapewniają odpowiednią ochronę przed wilgocią i wodą.

Trwałe i nieskomplikowane wieszaki do przedpokoju bez lustra

Jest to najprostszy model wieszaków, który sprawdzi się w każdym miejscu. Brak lustra klasyfikuję tę konstrukcję jako jedną z najbezpieczniejszych i wytrzymałych. Może być bez obaw stosowana w mieszkaniach, w których przebywają małe dzieci. Wieszaki tego typu często składają się z jednego poziomego elementu – listwy, do którego zostają przymocowane stalowe haczyki. Całość mocuje się do ściany wkrętami.

Wieszaki do przedpokoju drewniane

Drewno jest najbardziej popularnym materiałem do produkcji wieszaków. Jest wygodne w obróbce, trwałe i naturalne. Wykonane z niego wieszaki prezentują się naprawdę wyjątkowo, a dodatkowo mogą być pomalowane na dowolny kolor. W tej kategorii wieszaków drewnianych możemy wyróżnić kilka podgrup.

 • Proste w montażu wieszaki do przedpokoju na drzwi – nie wszystkie wieszaki musimy mocować do ściany lub ustawiać na podłodze. Część z nich może być mocowana bezinwazyjnie, np. do drzwi. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które można stosować w każdym mieszkaniu i pomieszczeniu. Drewniany wieszak został w górnej części wyposażony w specjalnie wyprofilowany uchwyt. Wystarczy nałożyć go na górną krawędź drzwi, aby cieszyć się stabilnie i bezpiecznie zamocowaną konstrukcją. W przegródkach przypominających kieszonki, umieszczamy dowolne obuwie.
 • Wieszaki do przedpokoju na wymiar – bardzo dużą zaletą drewna jest to, że można z niego wykonać dowolne meble o takim wymiarze, który najbardziej nam odpowiada. Warto o tym pamiętać np. wtedy, kiedy twój przedpokój ma niegeometryczny kształt lub znajduje się w nim nietypowa wnęka. Nie mogąc dopasować do niej gotowego wieszaka, nie pozostaje nic innego jak zamówiony na wymiar wieszak z szafką na buty. Może to być prosta półka lub zamykana szafka, w których drzwiczkach można osadzić zamek meblowy.
 • Wieszak z półka na buty do przedpokoju – nie trzeba się tego wstydzić. Zapach wydostający się z obuwia nie zawsze jest przyjemny. Wie to każdy z nas. Pozostawienie takiego obuwia na widoku, nie tylko może psuć estetykę pomieszczenia, ale również narażać domowników na nieprzyjemne zapachy. Aby tego uniknąć, wystarczy wieszak z szafka na buty. Jej zamykana drzwiczkami konstrukcja, pozwala eliminować wydostawanie się zapachów do pomieszczenia. Całość prezentuje się bardzo estetycznie, a dodatkowo jest to bezpieczny i higieniczny sposób przechowywania butów.

Wieszak z siedziskiem do przedpokoju – wystarczy sobie przypomnieć jedną sytuację ze swojego życia, w której miałeś problem z ubraniem butów na stojąco. Traciłeś równowagę, ryzykowałeś upadkiem, skręceniem kostki lub jej złamaniem. Szczęśliwie do tego nie doszło. Nie pozwól aby taka sytuacja mogła się powtórzyć. Co gorsza, może ona dotyczy również twoich dzieci lub rodziców. Ich wiek może dodatkowo potęgować zagrożenie, czyniąc ewentualne skutki upadku groźniejszymi. Siedzisko i wieszak z szafką na buty w jednym, gwarantuje Ci bezpieczne ubieranie i zakładanie obuwia. Możesz na nim usiąść całym ciężarem ciała, skupiając się tylko na sznurowaniu butów. Wygodny i trwały wieszak z szafką na buty do przedpokoju wraz z siedziskiem, polecany jest również rodzicom mającym małe dzieci. Jeżeli samodzielnie sznurujesz im buty, to takie siedzisko znacząco ułatwi ci to zadanie.

Poszukując idealnego do swojego mieszkania wieszaka, warto nieco dłużej się nad nim zastanowić. Szczegółowa analiza pozwala uniknąć wielu problemów z jego późniejszym użytkowaniem.

Sposób mocowania wieszaka na ubrania

 • Wieszaki do przedpokoju na ścianę – jak sama nazwa wskazuje, taki wieszak jest mocowany bezpośrednio do ściany. Montażu można dokonać przy pomocy kołków i śrub, po wcześniejszym wywierceniu otworów. W ofercie posiadamy wiele modeli takich wieszaków. Minimalistyczne wersje to pozioma listwa z metalowymi haczykami. Bardziej rozbudowane wersje wieszaków dysponują ścianką z płyty meblowej, chroniącej ścianę przed zabrudzeniem. Do płyty może być przymocowane lustro.
 • Stojący wieszak z półką na buty – jeśli chcemy za jednym razem zyskać więcej przestrzeni, warto wybrać stojące wieszaki do przedpokoju na zamówienie, wraz z półką na buty. Mebel składa się z dwóch podstawowych elementów. Pierwszy z nich to masywna i pojemna szafka na obuwie, mogąca występować z miękkim lub twardym siedziskiem. Na niej mocowany jest wieszak, który dodatkowo można przymocować do ściany.

Style wieszaków – wybierz swój ulubiony

 • Wieszak do przedpokoju w stylu skandynawskim – jego motto brzmi prostota i funkcjonalność. Projekt wyróżnia się nieskompilowanym kształtem geometrycznym, brakiem ozdobników i bardzo solidnym wykonaniem. Jest wygodny w użytkowaniu, bardzo stabilny nawet po mocnym obciążeniu i wykonany został z najlepszej jakości materiałów dostępnych na rynku.
 • Wieszak do przedpokoju w stylu prowansalskim – styl prowansalski jest rozpoznawalny na całym świecie. Nasze wieszaki sięgają głęboko do korzeni tego stylu, co daje naprawdę zachwycający efekt, w postaci autentycznych, oryginalnych wieszaków. Można je swobodnie łączyć z innymi meblami prowansalskimi, nie obawiając się o efekt końcowy.
 • Wieszaki do przedpokoju w kształcie drzewa – nowością, która od stosunkowo krótkiego czasu gości w naszej ofercie, są wieszaki na ścianę imitujące drewno. To innowacyjne spojrzenie na wieszaki, które nadaje im zupełnie nową formę, przy zachowaniu wysokich wartości estetycznych oraz pełnej funkcjonalności.

Dla wymagających – wieszaki do przedpokoju na ścianę retro

Mieszkania utrzymane w stylu loft wymagają specjalnie zaprojektowanych mebli. Również dla takich klientów mamy coś wyjątkowego. Tym czymś są nasze wieszaki do przedpokoju pojedyncze. Utrzymane w industrialnym i lekko przemysłowym stylu, prezentują się naprawdę wyśmienicie. Do ich produkcji wykorzystujemy wyłącznie stal i naturalne drewno, które nadaje im nietuzinkowy wygląd i trwałość. Uzupełnieniem tej kolekcji jest również nieodzowny w każdym mieszkaniu wieszak do przedpokoju na klucze. Jeśli w twoim mieszkaniu klucze nie mają swojego miejsca, pora to zmienić. Z takim wieszakiem raz na zawsze zaprowadzisz porządek we wszystkich pękach. Polecamy również pozostałe wieszaki do przedpokoju na zamówienie, które możemy dla was wykonać w dowolnych rozmiarach i kolorach, tak aby idealnie pasowały do potrzeb waszych mieszkań i domów.

Przeglądając ofertę naszego sklepu, można w nim trafiać na różnorodne szafki na buty. Różnice pomiędzy wieloma z nich są bardzo subtelne i tylko wprawne oko potrafi je wypatrzyć. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, przygotowaliśmy krótką charakterystykę naszych mebli.

 • Szafy z siedziskiem do przedpokoju – to największy z produkowanych mebli, składający się z pojemnej szafy na odzież wierzchnią i połączonego z nią siedziska. Całość została wykonana z solidnych materiałów meblarskich w wytrzymałej okleinie. Stalowe łączenia dodatkowo wzmacniają konstrukcję, czyniąc ją odporną na intensywne użytkowania. Szafa tego typu może występować jako jedno lub dwu skrzydłowa.
 • Szafki z wieszakami do przedpokoju – meble o mniejszych rozmiarach, przystosowane do montażu na ścianie lub ustawienia na podłodze. Wyposażone są w stalowe haczyki, na których można odwiesić kurtki i płaszcze. W dolnej części mebla znajduje się miejsce na przechowywanie obuwia. Mogą ale nie muszą występować w wersji z siedziskiem.
 • Szafki z siedziskiem do przedpokoju – niewątpliwie jest to najbardziej lubiany przez naszych klientów mebel. Komfortowy, praktyczny i dostępny w wielu wariantach. Szafki na buty z siedziskiem miękkim i tapicerowanym zapewniają największą wygodę użytkowania, ale i są najbardziej wymagające w pielęgnacji i konserwacji. Natomiast szafki z siedziskiem do przedpokoju twardym są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie wilgoci i nie wymagają nadmiernej konserwacji. Doskonale sobie radzą w niemal każdych warunkach.
 • Pozostałe szafki na buty z wieszakiem – oprócz obuwia i odzieży wierzchniej, w przedpokoju chcemy pomieścić wiele innych akcesoriów, takich jak szaliki, rękawiczki, czapki, kominy, torebki. Jeżeli w twoim przedpokoju nie ma dla nich miejsca, powinny zainteresować cię szafki na buty z szufladą. Szuflad może być jedna, dwie lub trzy – to wszystko zależy od wielkości mebla. Dodatkowo, warto pamiętać o umiejscowieniu szuflady – wygodniejsza w użytkowaniu wydaje się ta na dole.

W jakich stylach dostępne są szafki na buty z litego drewna

Pomimo tego że większość naszych mebli powstaje z tradycyjnych płyt meblowych w okleinie, w ofercie posiadamy również meble z litego drewna. Są to produkty jakości premium, dedykowane najbardziej wymagającym klientom. Specjalnie z myślą o nich produkujemy je w kilku stylach.

 • Szafki na buty w stylu skandynawskim – to bardzo charakterystyczny styl, rozpoznawalny przez wiele osób. Cechuje go minimalizm formy i funkcjonalizm użytkowania. Meble są stabilne, bardzo wytrzymałe, a do tego naprawdę znakomicie się prezentują w każdym wnętrzu. Dzięki temu że są wykonane z litego drewna, mogą nam służyć przez naprawdę długi czas.
 • Szafki na buty w stylu prowansalskim – to kolejny styl meblowy, który ma wielu fanów. Jeśli w twoim mieszkaniu są meble kuchenne w stylu prowansalskim, powinieneś w dalszym ciągu kontynuować ten trend. Są bardzo romantyczne w swoim wyglądzie i mogą się podobać kobietom i mężczyzną. Ich podstawowym kolorem jest biały. W tej kolekcji można znaleźć zarówno szafki na buty z lustrem, jak i bardzo pojemne szafki na buty z półkami. Wszystkie modele zostały wyposażone w najlepszej jakości okucia znanych i cenionych producentów.

Meblami fabrycznie przystosowanymi do przechowywania obuwia są szafki na buty. Wyróżniamy ich kilka modeli, różniących się wielkością, materiałami użytymi do produkcji, a także budową.

 • Szafki na buty do garderoby – ich wielkość pozwala na wygodne przenoszenie w rękach. Zazwyczaj nie mają pełnej konstrukcji ścian, ale składają się z ażurowych elementów, które ważą mniej, w dalszym ciągu zapewniając bezpieczeństwo i stabilność.
 • Szafki na buty do przedpokoju – ten model szafek wykonuje się z pełnych elementów – płyt meblowych. Chodzi o to, aby wielkość i wytrzymałość szafek była odpowiednio duża w stosunku do ewentualnych obciążeń. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że może to być szafka z siedziskiem, ułatwiająca zakładanie i zdejmowanie butów. Odpowiednia wytrzymałość mebla jest wówczas konieczna, aby był on bezpiecznych i stabilny. Szafki na buty do przedpokoju z siedziskiem są najchętniej kupowanymi w ofercie, znajdują zastosowanie tak i w domach, jak i mniejszych mieszkaniach.

Nowość w ofercie  – szafki na buty do przedszkola

Konieczność higienicznego i bezpiecznego przechowywania butów dotyczy nie tylko mieszkań, ale i placówek edukacyjnych. Przedszkole jest tego doskonałym przykładem. Każde dziecko powinno mieć swoją własną szafkę na obuwie zamienne, w którym może być ono przechowywane. Tego typu szafki najczęściej produkowane są na wymiar, co pozwala precyzyjnie wkomponować je w przestrzeń korytarza. Ten sam rodzaj mebli może być używany w szkołach podstawowych, z tą różnicą że można wówczas zwiększyć ich wysokość, podnosząc tym samym pojemność. Szafki na buty do przedszkola powinny również być wyposażone w miejsce, w którym można przymocować karteczkę z imieniem i nazwiskiem dziecka lub numerkiem szafki.

Szafki na buty do wąskiego przedpokoju – tylko od producenta

Wąskie przedpokoje to domena wielu polskich mieszkań. Szczególnie tych znajdujących się w budynkach z wielkiej płyty. Wydają się one do tego stopnia klaustrofobiczne, że ciężko wyobrazić sobie w nich szafki na buty na przedpokój. Na szczęście można się nimi cieszyć, pod warunkiem że są to szafki na buty od producenta. Jakie korzyści daje ich zamówienie bezpośrednio w firmie?

 • otrzymają Państwo szafki na buty na wymiar – głębokość, szerokość i wysokość będą dokładnie takie, jak określone w zamówieniu klienta. Pozwala to np. wpasować szafkę we wnękę ścienną,
 • dowolne wykończenie – nasi klienci dzielą się na dwie grupy – pierwsza z nich to ci, którzy wybierają szafki na buty na wysoki połysk, druga która wybiera matowe wykończenie. Musimy przyznać że proporcje rozkładają się proporcjonalnie pół na pół. Szafka na wysoki połysk ma wiele zalet – jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości, prezentuje się bardziej glamour, ale i odbija światło, przez co jest lepszym wyborem do ciemnych wnętrz,
 • szafki na buty na nóżkach lub wieszane – to kolejny dylemat wielu użytkowników, którzy nie wiedzą na który model się zdecydować. Jako ich producent zalecamy szafki na nóżkach, które dodatkowo posiadają regulację. Ułatwia to ich precyzyjne wypoziomowanie, dzięki czemu nawet na krzywej podłodze będą stać prosto i stabilnie.

Wszystkim Państwu, którym zależy na otrzymaniu produktu najwyższej jakości, spełniającego wszystkie normy bezpieczeństwa i jakości, polecamy szafki na buty od producenta. Gwarantuje to uzyskanie konkurencyjnej ceny i pewności solidnego wykonania z wytrzymałych materiałów.

Umiejętne dopasowanie mebli do mieszkania, świadczy o dobrym smaku i umiejętności łączenia różnych stylów. Być może również ciebie czeka zakup szafki na buty do przedpokoju, korytarza lub klatki schodowej. Jeżeli tak, powinieneś wiedzieć jak może wyglądać, aby tworzyć z twoim mieszkaniem spójną całość.

Szafka na buty w stylu prowansalskim do romantycznych wnętrz

Jeżeli mieszkanie jest utrzymane w stylu prowansalskim, dobrze kontynuować tę filozofię w pozostałych pomieszczeniach. Najczęściej styl prowansalski widoczny jest w kuchni, z uwagi na bardzo dużą liczbę mebli kuchennych w tym klimacie. W nowoczesnych mieszkaniach kuchnia często jest otwarta na przedpokój. Widoczna w nim szafka na buty z siedziskiem powinna tworzyć ładną całość. Czym się wyróżnia szafka na buty w stylu prowansalskim? Przede wszystkim będzie utrzymana w jasnej kolorystyce, umiejętnie rozświetlając pomieszczenie. Jej boki, w tym również drzwi mogą być zdobione dekoracyjną kratką, zamiast pełnymi płytami. Pozostałe ścianki skrzyni mogą np. być fornirowane, a dolne krawędzie wzbogacone gzymsami lub parapetami.

Oldschoolowa szafka na buty w stylu retro

Do mieszkań w klimacie loft, odpowiednia będzie szafka na buty z półkami i stylizowanymi na przemysłowe okuciami. Styl retro przez wiele lat był popularny w naszym kraju. Dominujące w nim kolory to połączenie bieli i czerni, a także surowe kształty z minimalną ilością ozdobników. Okucia takiej szafki mogą wyglądać na bardzo surowe i zaczerpnięte wprost z przydomowego warsztatu. Na tym jednak polega piękno tych mebli, które potrafi rozpalić najbardziej oporne na sztukę serca. Tego typu szafka na buty w wąskim korytarzu nie zajmuje wiele miejsca i nie przeszkadza w jego użytkowaniu. Jej oryginalny wygląd dodatkowo zwraca na siebie uwagę, czyniąc z prostego mebla przedmiotem na miarę małego dzieła sztuki.

Sielska szafka na buty w stylu rustykalnym

Jeżeli jesteście szczęśliwymi posiadaczami domku z drewnianych bali, wiejskiej chaty lub innego obiekty stylizowanego na klimat rustykalny, mamy również coś dla Was. Tym czymś jest wytrzymała, bardzo solidna, a do tego praktyczna szafka na buty w stylu rustykalnym. Może ona być wykonana z naturalnego drewna lub płyt meblowych w okleinie drewnopodobnej. Elementy, po których rustykalna szafka na buty w zabudowie może zostać rozpoznana, to między innymi ciemno brązowy kolor, okucia w kolorze srebrnym lub złotym z efektem postarzania, a także florystyczne motywy zdobiące ścianki mebla. Jeżeli jest to szafka na buty z siedziskiem, to może być ono tapicerowane materiałem z motywem kwiatów lub regionalnym, odpowiadającym danej części geograficznej kraju.

Minimalistyczna, ale i wygodna szafka na buty w stylu skandynawskim

Bardzo dużą popularnością cieszy się w Polsce styl skandynawski. Ma on wiele zalet. Jest minimalistyczny i urządzenie w nim mieszkania nie jest kosztowne. Meble w stylu skandynawskim są również praktyczne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Tak samo prezentuje się szafka na buty w stylu skandynawskim. Zazwyczaj dominują w niej dwa kolory – biel i kolor naturalnego drewna. Jeżeli taka szafka wyposażona jest w siedzisko, to będzie ono w większości przypadków twarde. Mając taką szafkę, będziemy również mogli liczyć na wiele przydatnych schowków, z których słyną meble skandynawskie. Jest to idealna propozycja do niewielkich mieszkań i przedpokojów o ograniczonej powierzchni.

Meble do przedpokoju są jednym z elementów wyposażenia mieszkania, o których myślimy na samym końcu. Wydają nam się najmniej istotne i nie przywiązujemy zbytniej wagi do tego czy są, a jeśli już, to jak wyglądają. To błąd. Wybór mebli do przedpokoju jest tak wielki, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Zarówno jeśli chodzi o ich kolor, jak i wykonanie, materiały oraz warianty.

Kolorowa szafka na buty z siedziskiem

W jakich kolorach produkowana jest najczęściej szafka na buty z siedziskiem? Biała to najczęściej spotykana w sprzedaży. Dlaczego? Ponieważ biel jest kolorem uniwersalnym, pasującym do każdego pomieszczenia. Nie rzuca się nadmiernie w oczy, jest delikatna, optycznie powiększa przestrzeń i odbija światło. Naturalna biel to świetny wybór dla każdego, kto nie może zdecydować się na kolor swoich mebli. Drugi wybór klientów to szafka na buty z siedziskiem dąb sonoma. Ma on jasny kolor i dobrze są na nim widoczne słoje drewna. Jest to chętnie wybierany kolor mebli do mieszkań, utrzymanych w stylu skandynawskim. Ten kolor ładnie się również komponuje z bielą.

Modele szafek z siedziskiem

 • szafka na buty z siedziskiem do przedpokoju – górna część mebla to wytrzymałe siedzisko, twarde lub miękkie. Mając do wyboru szafki na buty z siedziskiem lub bez niego, zawsze lepiej wybierać z miejscem do siedzenia. Powodów jest kilka. Przede wszystkim ich konstrukcja jest solidniejsza i meble posłużą nam dłużej. Po drugie, taka szafka z siedziskiem do przedpokoju jest bardzo wygodna dla dzieci i osób dorosłych.
 • szafka na buty z siedziskiem i wieszakiem – rozwinięciem szafki z miejscem do siedzenia jest szafka z wieszakiem. Jest to kompleksowy mebel, zapewniający odpowiednią ilość miejsca na obuwie i odzież wierzchnią. Jeśli nie chcesz, aby ściany w przedpokoju brudziły się od kurtek, taka szafka będzie odpowiednia dla ciebie. Jej plecy, czyli ścianka z płyty meblowej może być dodatkowo wyposażona w lustro. Szafka z lustrem na buty przydaje się szczególnie paniom, które mogą się w nim obejrzeć, poprawić wygląd i przygotować do wyjścia z domu.

Siedzisko – tapicerowane lub twarde?

 • szafka na buty z siedziskiem tapicerowanym – jest miękkie i przyjemne w dotyku i wcale nie musi być podatne na zabrudzenia – pod warunkiem że jest tapicerowane skórą ekologiczną. Występują również szafki z siedziskiem materiałowym – w jego przypadku trzeba mu poświęcić więcej uwagi i pielęgnacji, ponieważ materiał jest bardziej podatny na uszkodzenia i zabrudzenia.
 • szafka na buty z siedziskiem z drewna – wytrzymała, ale i twarda do siedzenia szafka. Odpowiednia dla młodszych osób, ceniących wygodę i trwałość. Siedzisko nie jest podatne na zabrudzenia, a jeśli takowe się pojawią, wystarczy je usunąć wilgotną szmatką.

Gotowa szafka czy szafka na buty z siedziskiem na wymiar?

Jeżeli wielkość przedpokoju uniemożliwia ustawienie w nim szafki o klasycznych rozmiarach, nie pozostaje nic innego jak zakup szafki na zamówienie. Może ona być wykonana na dowolny wymiar, co na pewno ułatwia jej użytkowanie i sprawia, że wkomponowanie jej w pomieszczenie jest znacznie łatwiejsze.

Większość z nas przyzwyczaiła się do tego, że szafka na buty może znajdować się wyłącznie wewnątrz pomieszczeń. Czy rzeczywiście tak jest? Po raz kolejny udowadniamy, że nie ma dla nas żadnych ograniczeń kiedy chodzi o projektowanie mebli na obuwie. Nowością w naszej ofercie jest bowiem funkcjonalna, wytrzymała, a do tego bardzo ładna szafka na buty na zewnątrz.

Solidna konstrukcja i wytrzymałość

Coraz więcej osób zadawało nam pytanie, kiedy w ofercie pojawi się szafka na buty na taras. Okazuje się, że zapotrzebowanie na tego typu meble jest bardzo duże, szczególnie w okresie wiosenno-letnim, kiedy wiele czasu spędzamy w ogrodzie lub na tarasie. Zewnętrzna szafka na buty na ścianę pozwala wygodnie przechowywać sandały, klapki lub adidasy, mając je zawsze pod ręką, a jednocześnie chroniąc je przed wzrokiem innych osób. Pragnąc zrealizować Państwa marzenie, opracowaliśmy projekt, na bazie którego stworzony został w pełni funkcjonalny mebel. Ma on wiele cech charakterystycznych, decydujących o jego unikalności.

Zewnętrzna szafka na buty na nóżkach

Jednym z największych zagrożeń, przed którymi stoi mebel zewnętrzny, jest wilgoć. W krótkim czasie może ona doprowadzić do kompletnego zniszczenia mebla, prowadząc do deformacji lub wypaczenia elementów. Aby ochronić nasze szafki na buty przed tym zjawiskiem, zdecydowaliśmy wyposażyć je w specjalne nóżki. Ich kilkucentymetrowa wysokość pozwala odseparować je od podłoża, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo w każdych warunkach. Woda może swobodnie przepływać pod meblem, w żaden sposób mu nie zagrażając. Dodatkowo, same nóżki zostały wykonane z tworzywa sztucznego, które jest nienasiąkliwe i odporne na działanie niskich temperatur.

Szafka na buty na wymiar – cena nie musi odstraszać

Kolejnym atutem naszej oferty jest to, że każda szafka na buty na zamówienie jest produkowana. Daje to klientom bardzo wiele możliwości, między innymi:

 • określenie wymiaru szafki – może być wykonana w standardowym rozmiarze lub podanym przez klienta, np. po to, aby mebel zmieścił się we wnęce ściennej,
 • wybór okleiny – szafka na buty na zewnątrz może być wyprodukowana w kilku rodzajach oklein, różniących się kolorem, fakturą i wzorem. Pozwala to w najlepszy możliwy sposób dopasować ją do wyglądu elewacji budynku,
 • okucia – jeżeli szafka na buty na ścianę ma być wyposażona w możliwość zamknięcia, możemy w niej zainstalować zamek. Wówczas dostęp do niej będzie możliwy wyłącznie dla osób, dysponujących kluczem do zamka.

Nie tylko meble na zewnątrz

Problem związany z przechowywaniem obuwia, może również dotyczyć mieszkań. Tam, gdzie brakuje wydzielonego pomieszczenia do przechowywania butów, powinna pojawić się szafka na buty w przedpokoju. Wykonana z maksymalną dbałością o detale, niezwykle estetyczna i wygodna w użytkowaniu. Będzie nie tylko praktycznym elementem wyposażenia wnętrz, ale również stylowo wyglądającym dodatkiem. Szafka na buty na wymiar może zostać wpasowana w wielkość wnęki ściennej lub zostać schowana w szafie, jeśli jej rozmiar na to pozwala.

Jak zaprowadzić ład w domowym obuwiu? Denerwują cię niekończące się pary butów, ustawione w każdym kącie mieszkania? Jeśli tak, chcemy ci pomóc w zapanowaniu nad tym bałaganem. Klasyczna szafka na buty do przedpokoju to rozwiązanie, które raz na zawsze skutecznie rozprawi się z twoim zmartwieniem. Oto kilka naszych propozycji, przeznaczonych do różnych pomieszczeń w domu i mieszkaniu.

Szafka na buty do przedpokoju z siedziskiem

Jest to najbardziej uniwersalny mebel do przechowywania butów, mający spełniać kilka funkcji. Przede wszystkim pozwala na wygodne przechowywanie obuwia, a ponadto jest wyposażony w solidne i stabilne siedzisko. Można na nim bez obaw usiąść i wygodnie zakładać i zdejmować obuwie z nóg. Siedzisko może być twarde lub tapicerowane jednym z kilku rodzajów materiałów.

Szafka na buty do szafy w sypialni lub wnękowej

Wielu z nas może cieszyć się dużymi szafami w swoich domach. Jeśli część powierzchni nie jest w niej wykorzystana, daje to szansę na lepsze zagospodarowanie przestrzeni. Wystarczy tylko do środka takiej szafki włożyć szafkę na buty. Będzie ona zamknięta i schowana przed wzrokiem, a dodatkowo nie będzie ograniczać przestrzeni w przedpokoju. Jest to bardzo estetyczne rozwiązanie, ułatwiające utrzymanie higieny i czystości w mieszkaniu. Szafka na buty do szafy może występować w wielu wariantach i rozmiarach, podobnie jak szafka na buty na korytarz.

Kompaktowa szafka na buty do wąskiego przedpokoju

Szczególnie w blokach z wielkiej płyty, mieszkania wyposażone są w niewielkich rozmiarów, wąskie przedpokoje. Z powodu braku wystarczającej ilości miejsca, niemożliwe jest tam ustawienie szafki na buty w klasycznych rozmiarach. Alternatywą jest wówczas dedykowana szafka na buty do wąskiego przedpokoju. Jej głębokość jest mniejsza niż głębokość standardowych szafek na buty, dzięki czemu zajmuje ona zdecydowanie mniej miejsca i nie ogranicza swobodnej komunikacji w wąskim przedpokoju.

Wygodna szafka na buty na klatce schodowej

Klatka schodowa to część konstrukcyjna budynku, służąca do komunikacji w kierunku pionowym. Jeśli klatka schodowa została wyposażona w podest lub spocznik, jest możliwość umieszczenia na nim szafki na obuwie. Taka szafka na buty na klatce schodowej może występować w dwóch wersjach. Pierwsza z nich to szafka swobodnie stojąca na podłodze, druga to szafka powieszona na ścianie. Mogą wybierać pomiędzy obiema opcjami, warto zwrócić uwagę na ich zalety. Szafka wisząca jest odseparowana od podłogi i ewentualną wilgocią, która znajduje się na niej. Ułatwia ona również sprzątanie podestu.

Szafka na buty do szafy

Duża szafa w sypialni, korytarzu lub przedpokoju często może być niewykorzystana. Można ją lepiej zagospodarować, umieszczając w jej wnętrzu szafkę na buty. Może to być nowoczesna szafka na buty na klucz. Jej drzwiczki są wyposażone w zamek meblowy, pozwalający na zamykanie i otwieranie z pomocą kluczyka. Rozwiązanie to polecamy szczególnie osobom, które zmagają się z problemem ciągłego pożyczania ich butów przez inne osoby. Zamykana na klucz szafka na buty, pozwala ten problem rozwiązać. Równie wygodnym rozwiązaniem może być szafka na buty na kółkach, ułatwiająca transportowanie szafki na większe odległości. Zamiast ją przenosić, można zamiast tego bez wysiłku ją przesuwać po podłodze.

Go Top