Mieszkania mogą być urządzone w różnym stylu. Od klasycznego, poprzez nowoczesny, aż po styl rustykalny, prowansalski, angielski lub skandynawski. Decydując się na jeden styl do swojego mieszkania, należy zachować spójność między wszystkimi pomieszczeniami. Przedpokój nie jest wyjątkiem. Wielu osobom wydaje się, że meble do przedpokoju występują tylko w jednej konfiguracji i stylu. Jest to nieprawdą. Udowadniamy, że bez większego wysiłku można znaleźć i zakupić ten rodzaj mebli w jednym, upatrzonym stylu.

Meble do przedpokoju w starym stylu

Na pewno dobrze wszystkim znane. W dalszym ciągu można je spotkać w nieco starszych domach. Są to meble do przedpokoju z litego drewna, a co za tym idzie bardzo ciężkie, masywne i stabilne. Jeśli ma ktoś ochotę urządzić swój przedpokój w podobny sposób, stylizowany na dawne dworki i wille, nie ma z tym większego problemu. Starodawne meble z drewna do przedpokoju występują w kolorze brązowym. Ich charakterystyczną cechą są liczne zdobienia i frezy, a także stalowe uchwyty w kolorze srebrnym lub złotym. Dla podniesienia jakości i estetyki, uchwyty często są wykonane z mosiądzu lub miedzi. W skład takiej kolekcji wchodzą półki na buty, szafy i wieszaki.

Meble do przedpokoju w stylu angielskim

Styl angielski jest niesamowicie popularny w Polsce. Charakteryzuje się jasnymi kolorami i prostymi w formie dekoracjami. Są to najczęściej przetłoczenie, frezy i fornirowane elementy na frontach. Kontrastem dla białych powierzchni są okucia w kolorze złotym lub czarnym – uchwyty, pokrętła i zamki. Meble do przedpokoju w stylu angielskim bardzo dobrze korespondują z kuchnią w stylu angielskim, w szczególności w przypadku mieszkań o dużych i otwartych przestrzeniach, w których kuchnia lub aneks otwarte są na salon i przedpokój.

Meble do przedpokoju w stylu klasycznym

O ile łatwo zdefiniować styl angielski lub prowansalski, o tyle dość trudno ująć w sztywne ramy styl klasyczny. Charakterystyczne są dla niego proste linie, stonowana kolorystyka nawiązująca do kolorów Ziemi, a także solidność i masywność wykonania, mająca świadczyć o dużej wytrzymałości mebli. Meble do przedpokoju w stylu klasycznym można rozpoznać po nieco ciemniejszej kolorystyce i metalowych okuciach, często fantazyjnie wykrzywionych. Jest to bezpieczny wybór mebli, pasujących do niemal każdego wnętrza. Ponadto są bardzo funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu i pielęgnacji.

Meble do przedpokoju w stylu prowansalskim

Styl prowansalski jest zaraz za stylem angielskim najbardziej ulubionym przez Polaków. Jest to styl bardzo romantyczny, ciepły i kojarzący się rodzinnie i z wakacjami. Nie brakuje w nim ażurowanych wypełnień frontów, fornirów oraz innych zdobień i dekoracji, w tym wystających u górnych krawędzi mebli gzymsów i cokolików. Meble do przedpokoju w stylu prowansalskim to również meble w kolorze jasnym – najczęściej białym, ale zdarzają się również w kolorystyce écru oraz jasno szarej. Ten styl również dobrze łączyć z prowansalską kuchnią. Mieszkanie ma wówczas możliwość stać się bardzo przyjemnym i spójnym w odbiorze.

Meble do przedpokoju w stylu retro

Styl retro wydaje nam się jednym z najciekawszych i najbardziej oryginalnych. Występuje on również pod nazwą stylu loft i industrialnego. To co najbardziej charakterystycznego dla tego stylu, to surowość formy i przemysłowe wzornictwo. Meble do przedpokoju w stylu retro nawiązują do wnętrz loftowych, w których dominują surowe ściany z cegły lub betonu, old schoolowe włączniki na pokrętło oraz instalacje elektryczne w grubej, czarne izolacji, prowadzone po powierzchni ścian. Jeśli chodzi o same meble do przedpokoju w stylu retro, to można o nich powiedzieć że są bardzo wytrzymałe i funkcjonalne.

Meble do przedpokoju w stylu rustykalnym

Styl rustykalny to styl sielski, nawiązujący do tradycji polskiej wsi. Nie brakuje w nim ciepła rodzinnego domu, meble są solidne i masywne, dając poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Ten rodzaj mebli szczególnie ucieszy osoby, które doceniają solidne wykonanie i chcą się cieszyć meblami przez wiele kolejnych lat. Znakomicie będą komponować się z wnętrzami wiejskich domów i chat, jak również w przedpokojach mieszkań urządzonych w stylu regionalnym.

Meble do przedpokoju w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to styl coraz popularniejszy w środkowej części Europy, również w Polsce. Uznawany za przykład doskonale wyważonego stylu minimalistycznego, zapewnia maksymalny komfort i funkcjonalność, przy gospodarnym wykorzystaniu przestrzeni i wykorzystaniu trwałych materiałów. Meble do przedpokoju w stylu skandynawskim są przede wszystkim praktyczne i solidne. Nie brakuje w nich charakterystycznych dla tego stylu połączeń kolorów, głównie bieli z kolorem naturalnego, jasnego drewna.

zostaw komentarz

Your email address will not be published.