Jak zaprowadzić ład w domowym obuwiu? Denerwują cię niekończące się pary butów, ustawione w każdym kącie mieszkania? Jeśli tak, chcemy ci pomóc w zapanowaniu nad tym bałaganem. Klasyczna szafka na buty do przedpokoju to rozwiązanie, które raz na zawsze skutecznie rozprawi się z twoim zmartwieniem. Oto kilka naszych propozycji, przeznaczonych do różnych pomieszczeń w domu i mieszkaniu.

Szafka na buty do przedpokoju z siedziskiem

Jest to najbardziej uniwersalny mebel do przechowywania butów, mający spełniać kilka funkcji. Przede wszystkim pozwala na wygodne przechowywanie obuwia, a ponadto jest wyposażony w solidne i stabilne siedzisko. Można na nim bez obaw usiąść i wygodnie zakładać i zdejmować obuwie z nóg. Siedzisko może być twarde lub tapicerowane jednym z kilku rodzajów materiałów.

Szafka na buty do szafy w sypialni lub wnękowej

Wielu z nas może cieszyć się dużymi szafami w swoich domach. Jeśli część powierzchni nie jest w niej wykorzystana, daje to szansę na lepsze zagospodarowanie przestrzeni. Wystarczy tylko do środka takiej szafki włożyć szafkę na buty. Będzie ona zamknięta i schowana przed wzrokiem, a dodatkowo nie będzie ograniczać przestrzeni w przedpokoju. Jest to bardzo estetyczne rozwiązanie, ułatwiające utrzymanie higieny i czystości w mieszkaniu. Szafka na buty do szafy może występować w wielu wariantach i rozmiarach, podobnie jak szafka na buty na korytarz.

Kompaktowa szafka na buty do wąskiego przedpokoju

Szczególnie w blokach z wielkiej płyty, mieszkania wyposażone są w niewielkich rozmiarów, wąskie przedpokoje. Z powodu braku wystarczającej ilości miejsca, niemożliwe jest tam ustawienie szafki na buty w klasycznych rozmiarach. Alternatywą jest wówczas dedykowana szafka na buty do wąskiego przedpokoju. Jej głębokość jest mniejsza niż głębokość standardowych szafek na buty, dzięki czemu zajmuje ona zdecydowanie mniej miejsca i nie ogranicza swobodnej komunikacji w wąskim przedpokoju.

Wygodna szafka na buty na klatce schodowej

Klatka schodowa to część konstrukcyjna budynku, służąca do komunikacji w kierunku pionowym. Jeśli klatka schodowa została wyposażona w podest lub spocznik, jest możliwość umieszczenia na nim szafki na obuwie. Taka szafka na buty na klatce schodowej może występować w dwóch wersjach. Pierwsza z nich to szafka swobodnie stojąca na podłodze, druga to szafka powieszona na ścianie. Mogą wybierać pomiędzy obiema opcjami, warto zwrócić uwagę na ich zalety. Szafka wisząca jest odseparowana od podłogi i ewentualną wilgocią, która znajduje się na niej. Ułatwia ona również sprzątanie podestu.

Szafka na buty do szafy

Duża szafa w sypialni, korytarzu lub przedpokoju często może być niewykorzystana. Można ją lepiej zagospodarować, umieszczając w jej wnętrzu szafkę na buty. Może to być nowoczesna szafka na buty na klucz. Jej drzwiczki są wyposażone w zamek meblowy, pozwalający na zamykanie i otwieranie z pomocą kluczyka. Rozwiązanie to polecamy szczególnie osobom, które zmagają się z problemem ciągłego pożyczania ich butów przez inne osoby. Zamykana na klucz szafka na buty, pozwala ten problem rozwiązać. Równie wygodnym rozwiązaniem może być szafka na buty na kółkach, ułatwiająca transportowanie szafki na większe odległości. Zamiast ją przenosić, można zamiast tego bez wysiłku ją przesuwać po podłodze.

zostaw komentarz

Your email address will not be published.