Meble do przedpokoju są jednym z elementów wyposażenia mieszkania, o których myślimy na samym końcu. Wydają nam się najmniej istotne i nie przywiązujemy zbytniej wagi do tego czy są, a jeśli już, to jak wyglądają. To błąd. Wybór mebli do przedpokoju jest tak wielki, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Zarówno jeśli chodzi o ich kolor, jak i wykonanie, materiały oraz warianty.

Kolorowa szafka na buty z siedziskiem

W jakich kolorach produkowana jest najczęściej szafka na buty z siedziskiem? Biała to najczęściej spotykana w sprzedaży. Dlaczego? Ponieważ biel jest kolorem uniwersalnym, pasującym do każdego pomieszczenia. Nie rzuca się nadmiernie w oczy, jest delikatna, optycznie powiększa przestrzeń i odbija światło. Naturalna biel to świetny wybór dla każdego, kto nie może zdecydować się na kolor swoich mebli. Drugi wybór klientów to szafka na buty z siedziskiem dąb sonoma. Ma on jasny kolor i dobrze są na nim widoczne słoje drewna. Jest to chętnie wybierany kolor mebli do mieszkań, utrzymanych w stylu skandynawskim. Ten kolor ładnie się również komponuje z bielą.

Modele szafek z siedziskiem

  • szafka na buty z siedziskiem do przedpokoju – górna część mebla to wytrzymałe siedzisko, twarde lub miękkie. Mając do wyboru szafki na buty z siedziskiem lub bez niego, zawsze lepiej wybierać z miejscem do siedzenia. Powodów jest kilka. Przede wszystkim ich konstrukcja jest solidniejsza i meble posłużą nam dłużej. Po drugie, taka szafka z siedziskiem do przedpokoju jest bardzo wygodna dla dzieci i osób dorosłych.
  • szafka na buty z siedziskiem i wieszakiem – rozwinięciem szafki z miejscem do siedzenia jest szafka z wieszakiem. Jest to kompleksowy mebel, zapewniający odpowiednią ilość miejsca na obuwie i odzież wierzchnią. Jeśli nie chcesz, aby ściany w przedpokoju brudziły się od kurtek, taka szafka będzie odpowiednia dla ciebie. Jej plecy, czyli ścianka z płyty meblowej może być dodatkowo wyposażona w lustro. Szafka z lustrem na buty przydaje się szczególnie paniom, które mogą się w nim obejrzeć, poprawić wygląd i przygotować do wyjścia z domu.

Siedzisko – tapicerowane lub twarde?

  • szafka na buty z siedziskiem tapicerowanym – jest miękkie i przyjemne w dotyku i wcale nie musi być podatne na zabrudzenia – pod warunkiem że jest tapicerowane skórą ekologiczną. Występują również szafki z siedziskiem materiałowym – w jego przypadku trzeba mu poświęcić więcej uwagi i pielęgnacji, ponieważ materiał jest bardziej podatny na uszkodzenia i zabrudzenia.
  • szafka na buty z siedziskiem z drewna – wytrzymała, ale i twarda do siedzenia szafka. Odpowiednia dla młodszych osób, ceniących wygodę i trwałość. Siedzisko nie jest podatne na zabrudzenia, a jeśli takowe się pojawią, wystarczy je usunąć wilgotną szmatką.

Gotowa szafka czy szafka na buty z siedziskiem na wymiar?

Jeżeli wielkość przedpokoju uniemożliwia ustawienie w nim szafki o klasycznych rozmiarach, nie pozostaje nic innego jak zakup szafki na zamówienie. Może ona być wykonana na dowolny wymiar, co na pewno ułatwia jej użytkowanie i sprawia, że wkomponowanie jej w pomieszczenie jest znacznie łatwiejsze.

zostaw komentarz

Your email address will not be published.