INEA L BIAŁY

INEA L SZARO BEŻOWY

INEA L SZARY

INEA L CZARNY

INEA S BIAŁY

INEA S SZARO BEŻOWY

INEA S SZARY

INEA S CZARNY

PLAMA BIAŁY

PLAMA SZARO BEŻOWY

PLAMA SZARY

PLAMA CZARNY

KULA BIAŁA KD

KULA DREWNIANA KD

KULA CZARNA KD

FREJA CZARNY

FREJA CHROM

FREJA SREBRNY

FREJA ZŁOTY

JORD CZARNY

JORD ZŁOTY

JORD ZŁOTY2

LING CZARNY

LING ZŁOTY

LING SREBRNY

SKADI CZARNY

SKADI BRĄZOWY

SKADI KREMOWY

RIND CZARNY

RIND ZŁOTY

RIND DĘBOWY

RIND BIAŁY DREWNIANY

RIND BEŻOWY DREWNIANY

RIND POPIELATY DREWNIANY

RIND DREWNIANY ZIELEŃ MORSKA

DAG CZARNY

DAG SREBRNY

TAPA TIP-ON

Uchwyty do mebli na wymiar z takie Górnej Półki

Uchwyty do mebli na wymiar pełnią co najmniej 2 bardzo ważne role. Pierwsza z nich to ta estetyczna sprawiająca, że mebel wygląda po prostu dobrze lub lepiej, druga użytkowa. Jeśli nie zastosowano innego rozwiązania technicznego, bez uchwytu otworzenie szafki, klapy, czy szuflady, niezależnie od ich umiejscowienia i wielkości, jest bardzo utrudnione, może czasem okazać się wręcz niemożliwe.

Stąd w naszej ofercie mamy wiele uchwytów do mebli na wymiar, które stosujemy w meblach na indywidualne zamówienie każdego z klientów. Są one wyselekcjonowane z autorskim dopasowaniem do konkretnych kolekcji, jeśli chodzi o kształt, aby z bryły mebla wydobyć to, co najlepsze, jednocześnie zapewnić jego łatwe użytkowanie każdego dnia.

Uchwyty do mebli personalizowanych mogą być różne

Uchwyty do mebli personalizowanych mogą być bardzo różne, co widać, chociażby po asortymencie tych meblowych dodatków dostępnych w naszej ofercie. Aktualnie proponujemy naszym klientom niemal kilkanaście rodzajów uchwytów meblowych w różnych kolorach, łącznie kilkadziesiąt opcji.

Choć dana kolekcja meblowa Górnej Półki ma swoje dedykowane opcje, kształtujące wraz ze stylem, kolorem i formą charakterystyczny jej rys, to z drugiej strony personalizacja (wyraźnie zakreślona przy konkretnym produkcie) umożliwia ich swobodne dopasowanie.

Uchwyty do mebli nie zawsze muszą być dostrzegalne

Uchwyty do mebli nie zawsze muszą być widoczne na pierwszy rzut oka, a nawet w ogóle dostrzegalne. Zależnie od kolekcji, uchwyty do mebli dostępnych w producenckim sklepie Górnej Półki mogą być albo widoczne – ozdobne jak na przykład FREJA, JORD, SKADI, czy NANNA albo tak wkomponowane w styl mebla, że ich zwyczajnie nie widać, jak DAG, choć swoją funkcję użytkową pełnią bez zarzutu.

Aby je dobrać do konkretnego mebla z danej kolekcji meblowej, najlepiej robić to z poziomu konkretnego produktu. Wtedy składając meble spersonalizowane i zakupione u nas, będziemy mieć pewność, że każdy element, nie wyłączając uchwytów do mebli wskazanych podczas procesu zakupowego, wszystko będzie do siebie pasować idealnie.

Uchwyty do szafek wzmocnią określony klimat

Uchwyty do szafek mogą być skutecznym narzędziem aranżacyjnym i pomóc w budowaniu klimatu w urządzanym wnętrzu. Na efekt ostateczny projektu wystroju pomieszczenia niezależnie od jego przeznaczenia i wielkości, będą miały wpływ przede wszystkim 2 główne kwestie – kształt uchwytu do szafek oraz ich kolor.

Uchwyty do szafek lub szuflad o kształcie zaokrąglonym, łagodnej linii bez względu na to, czy będą małe, czy też większe, dodadzą przestrzeni ciepła i łagodności. Będą więc idealne do salonu, sypialni lub pokoju dziecięcego. Natomiast uchwyty do szafek o kształtach prostokątnych, kwadratowych i ostrzejszej linii, choć dodadzą przestrzeni elegancji, to podświadomie wzbudzą też dodatkowy respekt.

Uchwyty do komody najlepiej dobrać do innych mebli

Uchwyty do komody lub innego rodzaju mebli dobrze jest dobierać tak, by były takie same, jak w innych elementach umeblowania wcześniej już umieszczonych w pomieszczeniu lub bardzo zbliżone, jeśli nie da się inaczej. Dzięki temu w stosunkowo łatwy sposób salon, sypialnia, przedpokój, czy inna przestrzeń automatycznie zyska harmonię i spójność.

Najlepiej jest, jeśli wspomniane wyżej uchwyty do komody pochodzą od tego samego producenta, z jednej partii produktowej, a w przypadku zakupu także innych elementów meblowych, z jednej dopasowanej przez projektanta i autora kolekcji. Wtedy będziemy mieć pewność, że wszystko zgra się bez zarzutu.

Uchwyty złote do mebli personalizowanych w tonacji ciepłej

Uchwyty złote pasują bardziej do mebli personalizowanych w tonacji ciepłej. Nie tylko rozświetlą je, ale też wydobędą z nich najlepsze cechy charakterystyczne właśnie dla ciepłych kolorów płyt meblowych. Przy tym dodadzą wnętrzu delikatności, splendoru i łatwo uczynią je bogatszym.

Uchwyty srebrne lepsze do mebli personalizowanych w tonacji chłodnej

Uchwyty srebrne natomiast będą idealnie pasować do mebli personalizowanych w tonacji chłodnej, podkreślając zarówno charakter danego elementu meblowego, jak i dodając pomieszczeniu wrażenia czystości, a nawet sterylności.

Decydując się na uchwyty srebrne, zestawione z ciepłym wybarwieniem płyty meblowej trzeba wiedzieć, że efekt aranżacyjny może nieco niepokoić, ale znów, jak w przypadku uchwytów złotych i zestawionych kontrastowo kolorów chłodnych, wcale nie musi być polemiczny.

Uchwyty ozdobne, czyli jakie?

Uchwyty ozdobne, to takie, które wydobywają z bryły danego mebla to, co w nim najlepsze, wzmacniając pozytywne wrażenie wizualne całości. Tak naprawdę więc wszystko zależy od umiejętnego dopasowania do siebie samej konstrukcji mebla do danego modelu uchwytu, nie zapominając o kolorach. Jeśli dopasowanie będzie trafne, każdy uchwyt będzie mógł być zaliczony do grupy uchwytów ozdobnych, bo pasuje do mebla.

Poza tym, uchwyty ozdobne, jak sama nazwa wskazuje, powinny zdobić, czyli zwyczajnie podobać się tym, którzy będą korzystać z nich na co dzień. Wybierając uchwyty ozdobne tak, by pasowały do naszego gustu lub upodobań, warto pamiętać, żeby wybierać te, które będą potrafiły zapewnić bezpieczeństwo, a zarazem wygodę korzystania z szafki, szuflady, czy klapy, której zostały dedykowane i do której zostaną, zgodnie z instrukcją montażu, przymocowane.