BASIA FLORES
Ilustratorka, artystka, kreatywna dusza. Jej ilustracje to podróż między kolorami, kształtami i emocjami. Prosta droga do pozytywności. Pracownia Basi mieści się w Katowicach i tam też wykłada ilustrację i grafikę w Wyższej Szkole Technicznej. Aktualnie mieszka w Krakowie. Ilustruje do magazynów takich jak Wysokie Obcasy i Newsweek. Ilustracje książkowe tworzy między innymi we współpracy z wydawnictwem Wytwórnia (seria “Kuku” oraz “Elementarz polskiej kultury”) oraz Wydawnictwem Debit, (książka Sylwii Chutnik “Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych Polek”). Prace Basi niedawno jeździły także po świecie, wędrując między innymi do Japonii na wystawę “Inner Strength. Women of Poland and Japan”, by potem wrócić do Krakowa do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.
KSENIIA MISHCHENKO
Absolwentka Architektury na Politechnice Białostockiej. Od wielu lat zajmuje się grafiką 3D, którą praktykuje w Górnej Półce już długi czas. Jest prawdziwym przykładem na to, jak połączyć pracę z pasją. Zainteresowania Ksenii to lista bez końca – klasyczne filmy, literatura obyczajowa, szeroko pojęty design, jednak na pierwszym miejscu znalazły się meble oraz szkoła Bauhausu, którą niejednoznacznie widać w jej pracach. Genialnie łączy kolory, które przenikając się tworzą unikalne kompozycje.
LOUBA
Nieważne skąd, nieważne gdzie i jak… Ważne czym! A czym? SERCEM. Tym kieruje się Louba kiedy tworzy wnętrza, czyli prywatne przestrzenie zwykłych- niezwykłych ludzi. Serce jest jedyną, prawdziwą ścieżką komunikacyjną między projektantem a klientem. Tylko tym sposobem można zobaczyć prawdę i trafić do odbiorców. Może brzmi banalnie, ale tak właśnie jest i wcale to nie jest takie proste by poruszyć tą nić porozumienia 😉 Louba, czyli Magda Lubecka, najczęściej projektuje wnętrza domów i mieszkań. Jej głównym celem jest zauważyć, wysłuchać i odkryć potrzeby inwestora. Każda, zakończona sukcesem realizacja projektu jest podsumowana rodzinną sesją zdjęciową na tle wnętrz, a nieraz i długim wspólnym biesiadowaniem, a nawet przyjaźnią 🙂 Za to Louba kocha to co robi! Skąd pomysł na plakaty? Projektując wnętrza Louba uwielbia ubierać je w fotografie, zarówno te stare sprzed lat, ale i te wychodzące spod jej obiektywu. Czasami jednak wnętrze prosi się o faktor plastyczny, mniej dosłowny i wtedy powstają plakaty. Są dopełnieniem i dopowiedzeniem wnętrza i natury jej odbiorców. Abstrakcyjne plakaty są ulubionym żartem skierowanym do umysłu. Kiedy głowa zastanawia się nad interpretacją, serce w ułamku sekundy wysyła impuls i uśmiecha się błogo, bo widzi to , czego umysł nie zdołał dostrzec 😉
TERRAKATA
TerraKata, czyli Kasia Wysocka, pochodzi z białoruskiej miejscowości Homel, zaś od sześciu lat mieszka i tworzy w Polsce. Ukończyła grafikę w Collegium Da Vinci w Poznaniu. Inspiracje do twórczości dostarczają jej ludzie – ich emocje, zachowania i niedoskonałości, które uwielbia i uważa za absolutnie piękne i niepowtarzalne. W swoich pracach przekazuje miłość i harmonię, każdą ilustrację tworzy z dobrą energią przy relaksującym zapachu ulubionych kadzideł. Marzeniem Terrakatay jest przeniesienie swojej twórczości z papieru na tkaniny np. kocyki czy poduszki, by wspólnie z obrazami tworzyły domową oazę i dawały upragnione wytchnienie po ciężkim dniu.
MALWINA HAJDUK
Ilustratorka i projektantka graficzna. W 2016 roku ukończyła grafikę na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Mieszka i tworzy we Wrocławiu. Projektuje książki, identyfikacje wizualne wydarzeń artystycznych i wystaw. Współpracuje głównie z instytucjami kultury i sztuki oraz z wydawnictwami. Zajmuje się również ilustracją do książek dla dzieci. Twórczośc Malwiny inspirowana jest kobiecością, naturą i zwykłym życiem. Na swoich ilustracjach przedstawia kobiety – każda jest inna i wyjątkowa, a w każdej możesz odnaleźć siebie. Wszystkie robią to, na co mają ochotę. Otaczają się prostymi przyjemnościami i wszystkim, co przynosi im radość.
KATARZYNA POPŁAWSKA
Absolwentka kierunku grafika Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. W swoich ilustracjach próbuje przemycać warsztatowy klimat, który również można dostrzec w jej pracach zrobionych w pracowni grafiki artystycznej tworzonych m.in. techniką linorytu i akwaforty. Inspiracji do tworzenia ilustracji dostarczają jej filmy – szczególnie te z lat 80. i 90., muzyka i fotografia portretowa. W swoich pracach podejmuje próbę odnalezienia harmonii w kompozycjach złożonych z różnorodnych kształtów i barw. W wolnych chwilach lubi spacerować w przestrzeni miejskiej, co również jest dla niej źródłem inspiracji do tworzenia.
WIKTOR KLIMASZEWSKI
Multidyscyplinarny artysta, tancerz, art director, producent muzyczny oraz organizator wielu kreatywno-artystycznych inicjatyw. W swojej twórczości przeplata rytmiczność, taneczną abstrakcję z czułą obserwacją codzienności pełnej kontrastów. Jego prace w formie obrazów, murali, plakatów i rysunków są w prywatnych kolekcjach m.i. w Nowym Jorku, Chicago, Portugalii, Szwecji i Niemczech. W 2023 roku uzyskał tytuł magistra sztuki na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, broniąc pracę na temat łączenia sztuk “Choreografia jako rysunek przestrzeni”. Mieszka i tworzy w Warszawie.