Umiejętne dopasowanie mebli do mieszkania, świadczy o dobrym smaku i umiejętności łączenia różnych stylów. Być może również ciebie czeka zakup szafki na buty do przedpokoju, korytarza lub klatki schodowej. Jeżeli tak, powinieneś wiedzieć jak może wyglądać, aby tworzyć z twoim mieszkaniem spójną całość.

Szafka na buty w stylu prowansalskim do romantycznych wnętrz

Jeżeli mieszkanie jest utrzymane w stylu prowansalskim, dobrze kontynuować tę filozofię w pozostałych pomieszczeniach. Najczęściej styl prowansalski widoczny jest w kuchni, z uwagi na bardzo dużą liczbę mebli kuchennych w tym klimacie. W nowoczesnych mieszkaniach kuchnia często jest otwarta na przedpokój. Widoczna w nim szafka na buty z siedziskiem powinna tworzyć ładną całość. Czym się wyróżnia szafka na buty w stylu prowansalskim? Przede wszystkim będzie utrzymana w jasnej kolorystyce, umiejętnie rozświetlając pomieszczenie. Jej boki, w tym również drzwi mogą być zdobione dekoracyjną kratką, zamiast pełnymi płytami. Pozostałe ścianki skrzyni mogą np. być fornirowane, a dolne krawędzie wzbogacone gzymsami lub parapetami.

Oldschoolowa szafka na buty w stylu retro

Do mieszkań w klimacie loft, odpowiednia będzie szafka na buty z półkami i stylizowanymi na przemysłowe okuciami. Styl retro przez wiele lat był popularny w naszym kraju. Dominujące w nim kolory to połączenie bieli i czerni, a także surowe kształty z minimalną ilością ozdobników. Okucia takiej szafki mogą wyglądać na bardzo surowe i zaczerpnięte wprost z przydomowego warsztatu. Na tym jednak polega piękno tych mebli, które potrafi rozpalić najbardziej oporne na sztukę serca. Tego typu szafka na buty w wąskim korytarzu nie zajmuje wiele miejsca i nie przeszkadza w jego użytkowaniu. Jej oryginalny wygląd dodatkowo zwraca na siebie uwagę, czyniąc z prostego mebla przedmiotem na miarę małego dzieła sztuki.

Sielska szafka na buty w stylu rustykalnym

Jeżeli jesteście szczęśliwymi posiadaczami domku z drewnianych bali, wiejskiej chaty lub innego obiekty stylizowanego na klimat rustykalny, mamy również coś dla Was. Tym czymś jest wytrzymała, bardzo solidna, a do tego praktyczna szafka na buty w stylu rustykalnym. Może ona być wykonana z naturalnego drewna lub płyt meblowych w okleinie drewnopodobnej. Elementy, po których rustykalna szafka na buty w zabudowie może zostać rozpoznana, to między innymi ciemno brązowy kolor, okucia w kolorze srebrnym lub złotym z efektem postarzania, a także florystyczne motywy zdobiące ścianki mebla. Jeżeli jest to szafka na buty z siedziskiem, to może być ono tapicerowane materiałem z motywem kwiatów lub regionalnym, odpowiadającym danej części geograficznej kraju.

Minimalistyczna, ale i wygodna szafka na buty w stylu skandynawskim

Bardzo dużą popularnością cieszy się w Polsce styl skandynawski. Ma on wiele zalet. Jest minimalistyczny i urządzenie w nim mieszkania nie jest kosztowne. Meble w stylu skandynawskim są również praktyczne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Tak samo prezentuje się szafka na buty w stylu skandynawskim. Zazwyczaj dominują w niej dwa kolory – biel i kolor naturalnego drewna. Jeżeli taka szafka wyposażona jest w siedzisko, to będzie ono w większości przypadków twarde. Mając taką szafkę, będziemy również mogli liczyć na wiele przydatnych schowków, z których słyną meble skandynawskie. Jest to idealna propozycja do niewielkich mieszkań i przedpokojów o ograniczonej powierzchni.

zostaw komentarz

Your email address will not be published.