Odzież wierzchnia powinna mieć swoje miejsce w każdym domu. Ta, w której chodzimy najczęściej, zazwyczaj odwieszana jest w przedpokoju. Również tam trafia odzież wierzchnia naszych gości. Przyjrzyjmy się z bliska temu, jak są wykonane wieszaki w polskich domach. Czy są solidne, stabilne, wygodne i bezpieczne w użytkowaniu? Jeśli masz zastrzeżenia do swoich wieszaków, pomożemy ci wybrać nowe. Zachwycająco piękne, a do tego bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Wieszaki do przedpokoju wiszące, do mocowania na ścianie

Jest to najbardziej popularny rodzaj wieszaków do przedpokoju. Składa się on z podłużnego elementu, najczęściej drewnianego lub stalowego, do którego przymocowane są metalowe uchwyty. Wieszak tego typu mocuje się wkrętami i kołkami do ściany. Jest on wygodny w użytkowaniu, nie zabiera dużo miejsca, a do tego zadowala nas swoją ceną. Pewnym mankamentem może być jednak to, że kurtki i płaszcze dotykają wówczas ściany, mogąc ją brudzić i moczyć. Na szczęście również z tym można się uporać, wybierając wieszaki do przedpokoju z desek. Są one zbudowane z pionowych elementów drewnianych, tworzących ażurowe plecy. Ten rodzaj wieszaka również mocowany jest do ściany wkrętami, a drewniane przegrody chroni ją przed zabrudzeniami z ubrań.

Modne wieszaki do przedpokoju w stylu prowansalskim

Jeżeli poszukujesz czegoś bardziej stylowego, mogą wpaść ci w oko wieszaki do przedpokoju z drewna. Dostępne są w wielu stylach, m.in. prowansalskim. Kuchnia prowansalska jest dobrze znana większości z nas. Najczęściej biała, ze złotymi uchwytami i delikatnymi ozdobami. W podobnej tonacji utrzymane są prowansalskie wieszaki do przedpokoju. Wydają się lekkie, ale tak naprawdę są bardzo wytrzymałe, bo wykonane z drewna. Co więcej, dostępne są w wielu modelach, takich jak:

  • Wieszaki do przedpokoju z półką – wieszak tego typu posiada bardzo praktyczną półkę u góry. Służy ona do przechowywania akcesoriów ubraniowych, takich jak szaliki, czapki i rękawice.
  • Wieszaki do przedpokoju z siedziskiem – czy tobie również sprawia trudność ubieranie butów na stojąco lub w pozycji przykucniętej? Jeśli tak, koniecznie zaopatrz się w wieszak z siedziskiem. To bardzo wygodna półka, na której bez obaw możesz usiąść i spokojnie, powoli ubierać i sznurować buty. To również bardzo dobre miejsce, aby po wejściu do domu odłożyć torbę z zakupami lub inne przedmioty trzymane w rękach. Wieszaki do przedpokoju z szafką na buty dodatkowo zapewniają miejsce do przechowywania obuwia, usuwając je z zasięgu wzroku.

Co lepsze? Wieszaki do przedpokoju z metalu czy drewna?

Zasadniczo, wieszaki do przedpokoju produkuje się z drewna i metalu. Który z materiałów będzie lepszym wyborem? Myśląc logicznie, większość z nas wybierze metal, jako trwalszy surowiec. Jednak również miłośnicy drewna nie mogą czuć się zawiedzeni. Oba materiały idealnie nadają się do produkcji wieszaków. Zarówno drewno jak i metal gwarantują bardzo dużą wytrzymałość konstrukcji, stabilność i wygodę użytkowania. Lakierowane drewno jest odporne na wodę i nie sprawia trudności w pielęgnacji i konserwacji. Również zabezpieczone antykorozyjnie wieszaki do przedpokoju z metalu, nie będą nosić najmniejszych śladów zużycia przez wiele kolejnych lat.

Nie tylko wieszaki na kurtki do przedpokoju, ale i inne akcesoria

Wygodny przedpokój będzie posiadać umiejętnie dopasowane meble, ale również inne, także przydatne dodatki. Niektóre z nich to na przykład:

  • wieszaki na klucze do przedpokoju – czy w twoim domu również jest problem z zagubionymi kluczami do drzwi wejściowych, samochodu, skrzynki pocztowej? Jeśli tak, możesz go łatwo rozwiązać instalując na ścianie wieszak na klucze. To miniaturowa wersja pełnowymiarowego wieszaka, ale przystosowana do mocowania pęków kluczy. Wieszak może mieć dowolną postać – zarówno otwartą, jak i zamkniętą na drzwiczki.
  • wycieraczka na buty – do wielu domów wchodzi się z butami na nogach, zdejmując je dopiero w przedpokoju. Aby uniknąć roznoszenia się brudu po reszcie podłóg, warto przed i za drzwiami wejściowymi umieścić wycieraczkę. Przejmie ona większość zanieczyszczeń z obuwia. Oczywiście należy pamiętać o jej okresowym czyszczeniu.

Wieszaki na ubrania do przedpokoju nie muszą być wyłącznie praktycznym dodatkiem. Mogą być ciekawym i bardzo estetycznym elementem wyposażenia wnętrza. Aby tak się stało, trzeba pamiętać o kilku rzeczach: powinny być wykonane z solidnych materiałów, gwarantować stabilność i bezpieczeństwo, a także mieć kolor pasujący do wystroju reszty pomieszczeń.

zostaw komentarz

Your email address will not be published.